Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Hungarian
Kategóriák / Termékek

Mire használhatók a benzines áramfejlesztők?

Mire használhatók a benzines áramfejlesztők?
Scheppach benzines áramfejlesztők 

Ahogy a neve is utal rá, a benzines áramfejlesztő elektromos áramot generál nekünk ott, ahol szükségünk van rá, és nincsen más opció az áramforrásra. Hogy mégis milyen szituációban fordulhat ez elő? Például egy építkezésnél, esetleg olyan sátras vagy lakókocsis kempingben, ahol erősen korlátozottan van jelen az elektromos hálózat. 

Mivel többféle típusa is létezik az áramfejlesztőknek, mielőtt vásárlásra szánod el magad, ismerd meg az alapvető különbségeket köztük. Az is szükséges, hogy a saját igényeidet felmérd! Pl. azt, hogy zárt helyiségben vagy szabadtéren lesz szükséged a masinára, mert ezzel már jelentősen szűkíted a kört.

A feszültség ne okozzon feszültséget!

Itt arra kell gondolni, hogy milyen készüléket szeretnél majd az áramfejlesztővel üzemeltetni, és annak mekkora a feszültség igénye? Ezzel már sikerült is szűkítened a lehetséges eszközök körét. Azt se felejtsd el, hogy egy többfázisú áramfejlesztő egyfázisú feszültség generálására is alkalmas, viszont egy fázison képtelen lesz az összes feszültséget leadni!

A teljesítmény kérdése szintén sarkalatos pont a kiválasztási folyamatban. Ennél a kérdésnél szintén azokra a masinákra kell gondolnod, amiket a mobil áramról működtetni szeretnél. Az elektromosságot igénylő eszközök áramfelvétele elég széles skálán mozog, ezért ajánlatos a következő aranyszabályt megfogadni: a generátor teljesítménye 20-30 százalékkal haladja meg a rendszerre kapcsolt berendezések összteljesítményét. Tehát, ha tudod, hogy szükséged lesz egyszerre két 230 wattos teljesítményű szerszámra, akkor az összteljesítmény 460 watt lesz.

A benzines áramfejlesztők előnyei

Üzemanyag szerint megkülönböztetünk dízel, gáz, benzin, valamint vegyes (benzin-gáz) meghajtást. Míg a gázzal műkődő aggregátort csak nyílt térben szabad használni, addig a benzines áramfejlesztőt akár zárt helyiségben is. Magától értetődik, hogy bármelyik típust is használjuk, a gyakori szellőztetésről és a kipufogó anyag eltávozásáról gondoskodnunk kell, illetve alig néhány négyzetméteres helyiségben inkább ne működtessük.

Néhány szó az áramszabályozásról

A benzines generátorok két nagy csoportba sorolhatók: lehetnek aszinkronosak vagy szinkronosak. Míg az aszinkronos aggregátor esetében egy hirtelen terhelés következtében olyan mértékű feszültségcsökkenés lép fel, hogy a generátor szimplán legerjed, addig a szinkronos kivitel jól viseli a nagy teljesítményű fogyasztók indítását. 

Az áram szabályozás mellett a feszültségszabályozás is fontos. A műszaki leírásban keressük az AVR rövidítést, mert ezzel jelzik a gyártók, hogy az adott aggregátor rendelkezik-e elektronikus feszültségszabályozóval. Ez a rendszer a hirtelen fellépő terhelés esetén aktivizálódik, a motor fordulatszámát finomítja, ezzel biztosítva a stabil üzemelést.

A mi ajánlatunk, ha benzines áramfejlesztőt keres

A Scheppach SG 2500i áramfejlesztő készüléket azoknak ajánljuk, akik halk, korszerű, minimális helyigényű áramforrást keresnek. Ezt a generátort bátran összekötheti nem csak az általános elektromos berendezésekkel, hanem a szenzitívebb elektronikai eszközökkel is (számítógép, TV). Az inverter biztosítja a kiegyensúlyozott áram ellátást, mivel az egyenáramot váltakozó árammá alakítja. Ennek köszönhetően nem csak lámpát, fűtőtestet köthet össze az áramfejlesztővel, hanem az áram minőségére kényes telefonokat, számítógépeket, nyomtatót stb.

Amennyiben további kérdésed van a generátorokkal vagy a rendeléssel kapcsolatban, szívesen állunk rendelkezésedre.